Door je eigen naam te claimen, voorkom je dat een ander met jouw naam berichten achter kan laten.
Voornaam:


blauwit

 Geplaatst op
14 April 2009
Hoe komen de dagen van de week aan hun naam...?

MichaelNN

 Geplaatst op
14 April 2009
In het jaar 100 woonden er in het Noorden van ons land de Germanen en in het zuiden van ons land woonden de Romeinen. Germanen en Romeinen geloven dat de goden alles regelen. Goden en godinnen zijn de baas over mensen, natuur en dieren. Ook beschermen ze de mensen en zorgen ze voor het leven na de dood. Daarom vereren de Germanen en Romeinen hun goden. Dat doen ze met offers en feesten. Veel namen van die goden en godinnen komen we tegenwoordig nog tegen. Dagen van de week en namen van maanden zijn bijvoorbeeld naar goden en godinnen genoemd.

Naast deze goden vereren de Germanen de natuur, vooral de zon en de maan. Maandag en zondag herinneren daar nog aan.
Tyr is een andere zoon van Wodan. De dinsdag heeft zijn naam aan deze god te danken.
Woensdag is genoemd naar de oppergod Wodan.
Donderdag heeft zijn naam te danken aan de zoon van de oppergod Wodan, Donar. Donar is de god van de donder er de bliksem. In zijn wagen raast hij over de wolken.
Freya is de godin van de liefde en vruchtbaarheid. Freya is erg geliefd bij de Germanen. Haar naam vinden we terug in Vrijdag.
De zaterdag heeft zijn naam van een Romeinse god die Saturnus heette. Dat is de beschermgod van de boeren.

Groeten.
Geef je stem:
0
0

tomaat

 Geplaatst op
14 April 2009
De Romeinen gaven de dagen namen van goden, net zoals de Babyloniërs deden: ze zagen overdag maximaal 7 hemellichamen.
Zie verder http://nl.wikipedia.org/wiki/Weekdag .
Geef je stem:
0
0

Ad

 Geplaatst op
14 April 2009

Rachelliee

 Geplaatst op
14 April 2009
De namen van de week zijn overgeleverd uit verschillende culturen. Voor de Nederlandse namen zijn de Romeinse en Germaanse cultuur de belangrijkste bronnen.

- Zondag: Dag van de Zon. Maar in Zuid-Europa bijvoorbeeld weer vaak de dag van de Heer (Domingo in het Spaans, Domenica in het Italiaans).

- Maandag: dag van de maan.

- Dinsdag: Genoemd naar Tiw, een germaanse god. Maar Martes (Spaans) of Mardi (Frans) is gewijd aan Mars, de oorlogsgod van de Romeinen.

- Woensdag komt van Wodan, de germaanse oppergod. In het Spaans (miercoles) en Frans (mecredi) gewijd aan de Romeinse god Mercurius.

- Donderdag, gewijd aan de god van de donder. Donar voor de Germanen, Jupiter voor de Romeinen.

- Vrijdag is voor de germanen de dag gewijd aan Freia en voor de Romeinen gewijd aan Venus (Vendredi in het Frans en Venerdi in het Italiaans).

- Zaterdag is gewijd aan Saturnus.
Geef je stem:
0
0



 Geplaatst op
14 November 2009
lachen!!
Geef je stem:
0
0

ottoman

 Geplaatst op
14 November 2009
haha lollig!!
Geef je stem:
0
0

lotje

 Geplaatst op
14 November 2009
hihiihiihihihi wisk niej
Geef je stem:
0
0

Elaine

 Geplaatst op
16 November 2009
niet alle info staat erop en die wil ik weten!
Geef je stem:
0
0

Boetens Cédric

 Geplaatst op
9 January 2010
inderdaad spijtig dat niet alle info erop staat , ik zou het nochtans zeer tof vinden want ik moet dat te weten komen voor een taak van geschiedenis ,
nou ja alvast bedankt voor de overige namen van de week :p
Geef je stem:
0
0

tiffany spriet

 Geplaatst op
6 February 2010
njaa heb ik ook ndig voor geschiedenis
als iemand nog iets weet over dit
laat het weten hé:)
Geef je stem:
0
0

Reinilde

 Geplaatst op
25 February 2010
Hetzelfde me to :)
Geef je stem:
0
0


Antwoord:
Naam:
Email: * niet verplicht
Voer code in: ->